PL EN
Złota Księga
Strona główna
Krajowa Izba Gospodarcza Instytut Bada nad Demokracj i Przedsibiorstwem Prywatnym Gmina Fair Play Gmina Fair Play
Strona archiwalna! Zapraszamy do nowego serwisu wwww.przedsiebiorstwo.fairplay.pl
Edycja 2014
Laureaci

Edycja 2013
Laureaci

Ambasadorzy Fair Play

Zota Ksiga


Archiwum relacji filmowych
Gala 2002

"Zrobimy wszystko, aby za rok spotkać się z Państwem ponownie" - takimi słowami goście Wielkiej Gali 2002 żegnali organizatorów programu "Przedsiębiorstwo Fair Play".

Jubileuszowa gala V edycji programu promocji kultury przedsiębiorczości była ze wszech miar wyjątkowa. Odbyła się 27 listopada 2002 r. w jednej z najbardziej znanych sal w Warszawie - Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. To szczególne miejsce przywodzi na myśl zarówno odbywające się w jej wnętrzach wielkie uroczystości, jak i wspaniałe koncerty znanych gwiazd. Gala V edycji połączyła oba te elementy - był to wieczór poświęcony przedsiębiorcom, którzy uzyskali certyfikat rzetelności - "Przedsiębiorstwo Fair Play", a uświetniony występem niezwykłej piosenkarki - Justyny Steczkowskiej.
Lecz zanim w Sali Kongresowej przygasły światła i na scenie pojawili się prowadzący uroczystość Agata Konarska i Piotr Kraśko, w foyer, w towarzystwie szacownych członków Kapituły Programu (Danuty Waniek, Andrzeja Zolla), członków Komisji Ogólnopolskiej, Regionalnych Administratorów oraz zaproszonych gości (w tym między innymi Andrzeja Szarawarskiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki), wszystkim, 542 Laureatom tegorocznej edycji zostały wręczone certyfikaty "Przedsiębiorstwo Fair Play". Kameralna atmosfera scen regionalnych, na których odbyło się uroczyste wręczanie certyfikatów firmom z poszczególnych województw, sprzyjała nawiązywaniu nowych kontaktów, a także spotkaniom starych znajomych. Wielu obecnych przedsiębiorców współpracuje ze sobą na co dzień, inni spotykają się tu, w Warszawie co roku, podczas naszej uroczystości.

Choć po części regionalnej wiadomo już było, które firmy otrzymały certyfikaty i które z nich są nominowane do nagrody głównej programu - Statuetki "Przedsiębiorstwo Fair Play", nikt tak naprawdę nie wiedział komu przypadnie zaszczyt odebrania jej z rąk zaproszonych gości, podczas części oficjalnej gali. Chwila przerwy, jaka nastąpiła pomiędzy częścią regionalną i oficjalną, sprzyjała spekulacjom.

Wreszcie zabrzmiał dzwonek zapraszający gości do Sali Kongresowej. Przygasły światła i rozległy się fanfary na cześć zgromadzonych przedstawicieli nagrodzonych firm. Gości powitali Agata Konarska i Piotr Kraśko, po nich głos zabrali: Prezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz Przewodniczący Kapituły Programu Andrzej Arendarski, Marszałek Senatu RP Longin Pastusiak, Doradca Prezydenta RP Jerzy Mackiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Andrzej Szarawarski oraz Prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, a jednocześnie Przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej Programu Mieczysław Bąk. Wszyscy podkreślili wagę niniejszego wydarzenia i potrzebę dbania o wizerunek polskich przedsiębiorstw, szczególnie zaś w dniach poprzedzających przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Jak co roku, ze słowami uznania, zwrócili się do laureatów Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski oraz Premier RP Leszek Miller, których listy zostały odczytane podczas uroczystości.

Ważnym punktem programu było również wręczenie ambasadorowi ONZ w Polsce listów polskich przedsiębiorców, laureatów programu "Przedsiębiorstwo Fair Play", popierających Global Compact, inicjatywę sekretarza Generalnego ONZ Kofiego Annana.

Po przemówieniach, słowach uznania i gratulacjach przyszedł moment, na który wszyscy czekali z niecierpliwością - wręczenie Statuetek. Znowu zabrzmiały fanfary i na scenę zostali zaproszeni wręczający najwyższe nagrody programu - Longin Pastusiak, Jerzy Mackiewicz, Andrzej Szarawarski, Andrzej Arendarski i Mieczysław Bąk. W 2002 roku Statuetki trafiły do następujących firm: KÄRCHER POLAND LTD. Sp. z o.o. (Kraków), KLOSE-POMORSKA FABRYKA MEBLI Sp. z o.o. (Nowe), GAZSTAL S.A. (Zielona Góra), GOLD DROP Sp. z o.o. (Limanowa), 3M POLAND Sp. z o.o. (Kajetany k. Warszawy), GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. (Chorula k. Opola), Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska (Jasienica Rosielna), "ZAKŁAD MIĘSNY DOBROWOLSCY" Sp. z o.o. (Wadowice Górne), INTERNATIONAL PAPER - KWIDZYN S.A. (Kwidzyn), "REKORD" Systemy Informatyczne Sp. z o.o. (Bielsko Biała), POZNAŃSKIE WODOCIĄGI I KANALIZACJA Sp. z o.o. (Poznań), SZPOT Sp. z o.o. (Swarzędz Jasiń), WERNER KENKEL Sp. z o.o. (Krzycko Wielkie), Przedsiębiorstwo Budowlane "PRO-BUD" mgr inż. Marian Jagiełka (Kołobrzeg).

W tym roku po raz pierwszy wręczono także nagrody specjalne - Złote Statuetki. Otrzymały je firmy, które są wierne naszemu programowi od początku jego istnienia, a co za tym idzie, przez pięć lat przechodziły pozytywnie procedurę weryfikacyjną i otrzymywały tytuł "Przedsiębiorstwo Fair Play". W edycji 2002 "Złote Statuetki" otrzymały: INSTALATOR POLSKI Sp. z o.o. (Warszawa), SEZUP CLIMA Sp. z o.o. (Piła) i PZM WIMET Zbigniew Wiśniewski Sp.j. (Józefów k. Warszawy). Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zakończeniem części oficjalnej był występ Justyny Steczkowskiej. Świetnym wykonaniem znanych i mniej znanych utworów, pięknym głosem i poczuciem humoru piosenkarka sprawiła, że dotychczasowy podniosły i uroczysty nastrój gości zamienił się w towarzyski i balowy. Ten zaś okazał się niezbędny podczas bankietu, na który po części oficjalnej zostali zaproszeni wszyscy goście.

Do sal bankietowych prowadziła gości płynąca z głośników muzyka w wykonaniu zespołu Boba Jazz Band, który doskonałymi wykonaniami szlagierów muzyku jazzowej i swingowej, zapraszał do tańca i do końca umilał czas wszystkim zgromadzonym. Stoły tradycyjnie uginały się od wykwintnych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Belvedere Catering, natomiast pragnienie po męczących tańcach goście mogli ugasić dzięki firmie Hellena S.A. z Kalisza.

Choć Gala 2002 już za nami, pragniemy jeszcze raz pogratulować wszystkim laureatom i podziękować tym, którzy przyczynili się do realizacji minionej edycji. My również obiecujemy zrobić wszystko, żeby spotkać się z Państwem za rok w tak samo dobrej atmosferze.

Fotoreportaż z Wielkiej Gali Finałowej V edycji


Zaloguj się do systemu ankiet
OdwiedĽ nasz kanał na YouTube
FAQ
Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Aktualności
15 grudnia 2014

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wersji oficjalnej strony internetowej programu "Przedsiębiorstwo Fair Play"! Oprócz zmienionego wyglądu, serwis wicej...


12 grudnia 2014

Filmowanie podczas Gali "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2014
Firma "Kreatywnie.org" została wybrana przez organizatorów Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" do filmowania Gali "Przedsiębiorstw Fair wicej...


12 grudnia 2014

GALA "PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY" 2014! 12 grudnia 2014 r. w EXPO XXI w Warszawie (Hala 4, wicej...


6 listopada 2014

Serdecznie polecamy zapoznanie się z ofertą świąteczną naszego partnera - firmy OPENTEAM. Szanowni Państwo, wspólne celebrowanie wicej...Galeria - Gala Przedsiębiorstwo Fair Play 2013

© Copyright by "Przedsiębiorstwo Fair Play" Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.